Tondův soptík, Osek

V sobotu ráno jsme s naší přípravkou vyrazili do Oseka na soutěž jednotlivců v kategorii přípravek. Pro naše nejmenší byla připravena trať s 10ti různými stanovišti (překonání lávky, topografie, hasičské značky, ošetření kolena, hod kroužků na cíl, hod granátem na cíl, hod na panáka, lodní uzel, slalom s míčkem na lžíci a zapojení a roztažení hadice). Při příjezdu nás trochu potrápilo počasí a vydatně pršelo, naštěstí se ale krátce po 9. hodině umoudřilo a soutěž tak mohla proběhnout.

Do soutěže jsme přihlásili celkem 6 dětí (3 z nich jeli na svou úplně první soutěž a měli za sebou 1, max. 2 tréninky). Na této soutěži se vyhlašuje 10 nejlepších závodníků, kteří mají nejméně trestných bodů a v případě shody rozhoduje čas, který závodník strávil na trati. Ostatní dostali diplom za účast, menší dárek a medaili.

Do TOP 10 se nám probojovali 2 závodníci, kdy se 6ti trestnými body obsadil 10. místo David Herman a  díky horšímu času, který jsme nemohli ovlivnit (čekací doba na stanovištích, která se bohužel neodečítala z výsledného času) se na 5. místě umístil Radek Šmíd se 4mi trestnými body (pokud bychom nečekali, Radek mohl být 2. nebo 3.). Přesto jsme si všichni soutěž užili a dětičky podaly krásné výkony.