🏆🥉Z Oseckého Poháru Nelsonské katastrofy odvážíme další pohár

V sobotu 19.3. pořádal SDH Osek 48. ročník branného závodu mladých hasičů o Pohár Nelsonské katastrofy. Do této soutěže jsme se přihlásili poprvé, jelikož se vždy pořádá v lednu před zahájením našich tréninků. Přesunutý termín nám tak rozhodně nevadil a do soutěže jsme přihlásili jedno družstvo přípravky a 2 družstva starších, kdy nám v jednom družstvu běželi závodníci, kteří měli 6 a 8 let a srovnávat se tak s téměř 15ti letými dětmi bylo těžké. Pravidla jsou ale pravidla a jelikož jsme v týmu měli  starší, musela hlídka bežet v kategorii starších.

Na trati dlouhé cca 2500m bylo připraveno celkem 8 stanovišť s úkoly. Většina byla podle pravidel hry Plamen – střelba ze vzduchovky (přípravka házela míčkem do otevřených úst panáka), grafické značky požární ochrany, zdravověda, uzlování, překonání vodorovného lana a některé disciplíny byly vymyšleny navíc – hod kroužku na cíl a slalom se žebříkem. Přípravka na některých stanovištích měla úkoly zjednodušené. Celkový výsledek byl součtem času na trati a trestných bodů (1 trestný bod = 1 minuta).

Naše přípravka nakonec s celkovým časem 65 minut (32 minut na trati a 33 tr. bodů) skončila na 4tém místě, starší A s celkový časem 64:25 (22:25 minut na trati, 42 tr. bodů) na 3. místě a starší B s celkovým časem 86 minut (29 minut na trati a 57 tr. bodů) na 5. místě.