Scania ve službách JSDH Košťany slaví svůj první rok

Dnes je to přesně rok ode dne, kdy nám byla předána naše nová CAS 20 Scania 4×4.
Nejprve se s tímto vozidlem museli naši strojníci co nejvíce seznámit, a tak po dobu jednoho měsíce probíhaly kondiční jízdy a seznámení s obsluhou čerpadla a dalších věcí.
Do výjezdu byla Scania zařazena 24.5.2019 a hned následující den měla svůj první výjezd. Jednalo se o požár bývalého drážního domku v Újezdečku. Od té doby vyjela Scania celkem k 13ti různým událostem. Poslední událostí byl pak požár lesního porostu u Cínovce (28.4.2020), kde při kyvadlové dopravě vody najezdil strojník přes 100km. Na ostatní události (31) vyjížděl dopravní automobil Renault Master. Slavnostní předání obou vozidel (Scania a Renault) proběhlo po soutěži mladých hasičů O pohár starosty SDH Košťany a Střelná 23.6.2019. Se Scanií jsme se také účastnili několika ukázek při různých oslavách, dětských dnech apod. Vozidlo bylo pořízeno za přispění Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, Ústeckého kraje a města Košťany.

Napsat komentář