Tatra 148 – CAS 32/6000/600 – S3R

Vozidlo bylo zakoupeno městem Košťany v říjnu roku 2014, kdy bylo rozhodnuto, že vozidlo bude částečně upraveno pro potřeby naší jednotky. Některé úpravy hasiči započali ihned po příjezdu vozidla, další úpravy pak měla provádět dodavatelská firma. Ta ale svou práci neodváděla podle představ hasičů, a tak po delším hledání tato firma byla nahrazena novou, která v současné době vozidlo upravuje. Hasiči úzce spolupracují a úprava vozidla by měla být konečně do konce tohoto roku dokončena.

CAS 32 na podvozku T148 bude jednotce sloužit do nepřístupného terénu, především pak na zásahy do lesů. Vozidlo má nádrž na vodu o objemu 6000l a na místo určení doveze osádku v počtu 1+2. V nástavbě pak bude různé vybavení, jako např. plovoucí čerpadlo, motorová pila a další armatury a vybavení k různým typům zásahů.