🏆 Duchcovská předávačka

V sobotu 5.9. jsme s naší mládeží po dlouhé době vyrazili na soutěž. V Duchcově byla pro mladé hasiče připravena zcela nová soutěž, a to duchcovská předávačka – štafeta 4x60m a štafeta dvojic. Týmy běžely na 2 pokusy, z nichž se počítal ten lepší. Pro celkové umístění se časy obou disciplín sčítaly.Do této soutěže jsme přihlásili 2 týmy mladších a 1 tým starších. Na soutěži jsme měli celkem 7 nováčků, kteří běželi svou úplně první soutěž. Celkem bylo 13 mladších týmů a 9 starších. Na této soutěži byla i další novinka pro náš sbor – vyběhli sme na ní poprvé v našich nových dresech.

První pokus mladších jsme ukončili s časem 72,08s, ale věděli jsme, že se můžeme zlepšit – bohužel nám na třetím úseku spadl hasicí přístroj a tím jsme se trochu zdrželi. Druhý pokus bohužel dopadl o něco hůř, jelikož se nám nepovedla překonat kladina na poprvé. Naštěstí se našemu závodníkovi nic nestalo a pokus byl ukončen s časem 78,01s. U druhého družstva se pak první čas zastavil na hodnotě 81,67s, druhým jsme se o něco zlepšili – 79,82s. Následovala kategorie starších, kde je velmi silná konkurence. Zde byl první pokus dokončen v čase 65,79s, druhým jsme se pak vešli pod hranici minuty – 59,49s. To nás zařadilo v mladší kategorii na průběžné 5. a 7. místo, u starších na místo 6.Následovala štafeta dvojic. První družstvo zaběhlo první pokus (i s trestnými body) za 120, 69s, druhým pokusem se výrazně zlepšila a počítal se tak čas 99,40s. Druhé družstvo ukončilo pokus s časem 187,15s, druhý pokus byl o něco horší – 194,78s. Starších první pokus se zastavil na čase 88,83s, druhým pokusem došlo k mírnému zlepšení – 86,98s. Ve štafetě dvojic se naši mladší umístili na 3. a 9. místě, starší na 6. místěPo součtu obou časů náš první tým dosáhl na bednu a na mediale. Skončili na vynikajícím 3tím místě. Druhý tým ukončil své snažení na 8. místě a starší na místě pátém.

Obě disciplíny se započítávají do nově vzniklé ligy mladých hasičů OSH Teplice. S celkovým součtem 8mi bodů v mladší kategorii jsme se po prvním dni ligy umístili na 5. místě, s 9ti body u starších na 4. místě (o lize mladých hasičů bude samostatný článek)

Napsat komentář