🏆🥉🥈Okresní kolo hry Plamen a dorostu, Duchcov

V sobotu 22.5. nás po velmi dlouhé pauze čekala soutěž pro mladé hasiče. I přesto, že jsme měli minimum času k natrénování disciplín jsme neváhali a do soutěže jsme se přihlásili, abychom mohli po 244 dnech opět „nasát“ atomsféru závodů. Ani nám nevadilo opatření, které jsme museli dodržovat – byli jsme rádi, že vůbec můžeme soutěžit.

Jelikož se jednalo o ukončení ročníku celostátní hry Plamen, byly pro soutěžící připraveny 4 disciplíny – štafeta CTIF, štafeta 4x60m, štafeta dvojic a královská disciplína požární útok. Vzhledem k omezení byly vynechány disciplíny útok CTIF a ZPV (závod požárnické všestrannosti – „braňák“). Na každé disciplíně měli soutěžící 2 pokusy. Okresního kola se zúčastnili ve starší kategorii týmy z Modlan, Štrbic a z Košťan a Střelné. V mladší kategorii pouze tým ze Štrbic.

Jak jsem již uváděl na začátku, na trénování jsme měli 14 dní, kdy jsme si vyzkoušeli 3 ze 4 disciplín. Ne každý ale měl možnost na tréninku být, a tak konečná sestava na závodech byla v podstatě zkušební.

První disciplínou byla štafeta CTIF. První pokus našeho družstva nás zařadil na 3. místo s časem 111,01s. Druhým pokusem v té samé sestavě jsme se mírně zlepšili i přesto, že nám spadl hasicí přístroj, ale jelikož se zlepšily i ostatní týmy, čas 108,83s nám na lepší umístění nestačil.

Další disciplínou byla štafeta 4x60m. S časem 76,03s jsme obsadili opět 3. místo. Druhý pokus byl bohužel neplatný, jelikož jsme udělali chybku na kladině.

Třetí disciplínou v pořadí byla opět štafeta, ale tentokrát dvojic. První štafeta ukončila svůj pokus s časem 77,76s, druhá  neplatným pokusem.

Poslední disciplínou byl požární útok, který jsme opět obsadili 3. místo. První pokus jsme doběhli s časem 73,65s , druhý pokus pak s časem 66, 01s.

V celkovém součtu všech disciplín jsme obsadili krásné třetí místo.

Závěr dne pak patřil dorostu – jednotlivcům, kteří si nejprve napsali test z požární ochrany a následně běželi běh na 100m s překážkami. V kategorii středního dorostu byli přihlášení 2 chlapci a 2 dívky. Zde jsme měli jednoho zástupce u chlapců, který se umístil na 2. místě.