V neděli 13.9. nás čekala tradiční soutěž pro přípravku v Oseku – Tondův Soptík. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 38 závodníků, z našeho sboru 2.
V Oseku je pro děti připraveno celkem 10 stanovišť s jednotlivými úkoly – překonání lávky, prohoz míčku panákem, zdravověda (ošetření raněného kolena), hod granátem na cíl, topografické značky, zapojení hadicového vedení (rozdělovač – hadice – proudnice) a jeho natažení, značky požární ochrany, uvázání lodního uzle a slalom s míčkem na lžíci.
Po celkovém součtu trestných bodů se vyhlašuje nejlepších 10 závodníků. V případě shodného počtu se přihlíží k času. První závodník (Láďa K.) ukončil soutěž se 7mi trestnými body pod hranicí top 10 (o jediný trestný bod), David H. pak s 5ti trestnými body skončil díky horšímu času na krásném 5. místě.