🥔Z Duchcovské předávačky odvážíme bramborovou medaili

V sobotu jsme vyrazili na 4. ročník Duchcovské předávačky, kde se soutěží v disciplínách štafeta 4x60m a štafeta požárních dvojic. Každý tým má 2 pokusy a lepší časy z obou štafet se následně sečtou. Sečtený  čas určuje konečné pořadí. Do soutěže jsme přihlásili 2 týmy mladších a 2 týmy starších. Přípravku jsme bohužel opět nesložili – stále nás trápí velká marodka.

Nejprve se na start štafety 4x60m postavilo naše starší družstvo A. Bohužel mezi druhým a třetím úsekem došlo ke špatné předávce a měli jsme tak neplatný pokus. Druhý pokus ale zvládli naši závodníci skvěle a s časem 48,17s se v konečném pořadí této štafety umístili na 2. místě. Družstvo B si po prvním pokusu zapsalo čas 53,89s a ve druhém pokusu se nepodařilo včas zapojit proudnici v cíli. I druhé družstvo tak skončilo své snažení s jedním neplatným pokusem. Družstvo B se ve štafetě 4x60m umístilo na 6. místě.

Mezitím probíhala štafeta dvojic pro mladší kategorii. Časomíra u prvního pokusu se zastavila v čase 104,12s a druhý pokus jsme neběželi. První pokus družstva B byl ukončen v čase 183,31s, v druhém pokusu jsme se o malinko zlepšili a ukončili ho s časem 176,60s. Áčko se v této disciplíně umístilo na 9.místě, béčko na 19. místě.

Následně se kategorie přesunuli a mladší se postavili na start štafety 4x60m. První pokusy obou našich týmů byli neplatné – opět došlo ke špatné předávce proudnice. Druhými pokusy jsme si ale už čas zapsali – áčko se umístilo na 13.místě s časem 84,21s a béčko na 14. místě s časem 85,77s. 

Starší se přesunuli na štafetu dvojic, kde áčko v prvním pokusu udělalo několik trestných bodů a ukončili svůj pokus s časem 99,60s. Druhým pokusem se výrazně zlepšili a s časem 70,50s se umístili v této štafetě na 5. místě. Béčko první pokus zaběhlo v čase 108,22s a i zde došlo ke zlepšení – druhý pokus byl ukončen v čase 91,03s na 9.místě.

V celkovém součtu obou disciplín mladší A skončili na 9. místě a B na 19.místě, starší A vybojovali pomyslnou bramborovou medaili za 4.místo a starší B se umístili na 8. místě.

Během soutěže jsme se účastnili i jako rozhodčí, kdy jeden náš vedoucí byl u hydrantového nástavce a u mety na štafetě dvojic a druhý vedoucí jako hlavní rozhodčí disciplíny 4x60m.