Se sezonou jsme se rozloučili na domácí půdě

Poslední soutěž v sezoně již tradičně pořádal náš sbor. Letošní ročník byl ale přeci trochu odlišný od ostatních. Poprvé jsme pořádali i soutěž pro dospělé. Samozřejmě nechybělo ani večerní spaní, kde jsme si pro všechny zúčastněné připravili hezký večer u ohně a starší s dorostem pak stezku odvahy. Večerního spaní se účastnily sbory z Lán, Chlumce, Svádova a nechyběly ani naše dětičky.

Soutěž o pohár starosty SDH Košťany a Střelná nesl název 3. ročníku naší soutěže mládeže v požárním útoku, do které se přihlásilo celkem 32 týmů (5x přípravka, 13x mladší, 10x starší a 4x dorost). My jsme přihlásili na svou první soutěž v tomto roce přípravku (dlouhodobě nás trápila marodka), 2 družstva mladších, 2 družstva starších a jeden dorost.

V přípravce nám běžely 2 dětičky, kterým ještě nebyly ani 3 roky, ale i tak si perfektně poradily bez zásahu dospělých. Nakonec přípravka skončila na 5. místě s časem 47,86s. Áčku mladších se pokus nepodařil a po problémech na spojích hadic nakonec skončili na 10. místě s časem 76,11s, béčko mělo podobný problém a s časem 78,60s obsadili místo 11. Následovala kategorie starších, kde se nám také moc nedařilo. Nejprve po problémech s košem skončilo áčko po neplatném pokusu na 10. místě, béčko s časem 30,69s na 6. místě. Dorost naše trápení neprolomil a čas 40,27s tak stačil pouze na bramborovou příčku.

Po ukončení soutěže mládeže nás čekal 1. ročník soutěže O pohár starosty města Košťany. Do této soutěže jsme poskládali hned 3 týmy, které bojovali v silné konkurenci 10ti přihlášených družstev a kde měla svoji premiéru naše nová sportovní mašina. Áčko vyběhlo hned jako první a ukončilo útok s časem 22,06s. Netrpělivě jsme čekali, na jaké umístění tento čas bude stačit. Nakonec to bylo krásné 5. místo. Béčko po závadě na proudnici (kterou jsme bohužel objevili až po odběhnutí našeho třetího týmu) skončilo na 10. místě s časem 52,67s a céčko ukončilo své snažení na 9. místě s časem 46,66s.

Velké poděkování patří městu Košťany za financování této soutěže a všem našim sponzorům, díky kterým jsme mohli pořídit pro soutěžící nádherné ceny, medaile i poháry.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Přípravka

 1. Štrbice
 2. Duchcov B
 3. Háj
 4. Duchcov A
 5. Košťany a Střelná

Mladší

 1. Háj B
 2. Modlany A
 3. Hostomice
 4. Duchcov A
 5. Lány
 6. Chlumec B
 7. Duchcov B
 8. Svádov
 9. Chlumec A
 10. Košťany a Střelná A
 11. Košťany a Střelná B
 12. Háj B

Starší

 1. Modlany A
 2. Osaháj
 3. Lány
 4. Modlany B
 5. Chlumec
 6. Košťany a Střelná B
 7. Hostomice
 8. Duchcov
 9. Svádov
 10. Košťany a Střelná A

Dorost

 1. Modlany
 2. Lány
 3. Duchcov
 4. Košťany a Střelná

Dospělí

 1. Duchcov A
 2. Duchcov B
 3. Duchcov C
 4. Modlany B
 5. Košťany a Střelná A
 6. Háj
 7. Lány
 8. Modlany A
 9. Košťany a Střelná C
 10. Košťany a Střelná B

 

Sponzoři

město Košťany

zaměstnanci Spolchemie