🏆🥈Z Hasičat v akci odvážíme stříbro

O víkendu jsme vyrazili do Duchcova na jednu z posledních letošních soutěží – Hasičata v akci. Jedná se o netradiční soutěž, kde nejprve děti leží v pytlích, následně si běží obléknout dres, opasek a helmu, absolvují slalom v žebříku, překonají kladinu, bariéru a tunel, poté přenesou panenku na nosítkách a zároveň vytvoří útočné vedení, pokračuje se opět slalomem v žebříku a nakonec se musí občerstvit (vypít připravenou šťávu).

Do soutěže jsme přihlásili jednu přípravku, dvoje mladší a dvoje starší. Přípravku jsme složili i z 3 prťat, kterým bylo 2,5 roku a trošku jsme se báli, že se nám během soutěže „seknou“. To se ale nakonec nestalo a dětičky úspěšně celou trať absolvovaly bez problémů. S časem 9:40,62 nakonec přípravka skončila na 6. místě. Mladší áčko v silné konkurenci ostatních týmů obsadilo 8. místo s časem 3:55,07 a 10ti trestnými vteřinami a béčko 10. místo s časem 4:23,76. Starší první tým pak vybojoval nádherné 2. místo s časem 2:58,53 a 10ti trestnými body a druhý tým nepopulární 4. místo s časem 3:19,97s a 10ti trestnými vteřinami.

Po ukončení soutěže dětí následovala soutěž pro dospělé – Memoriál Vašíka Šedého, na kterém jsme samozřejmě nechyběli. Trať byla stejná jako u dětí, pouze u nosítek se nese člen družstva a zapojování vedení se provádí se šátkem na očích. V konkurenci 7mi týmů jsme obsadili 4. místo.