Letošní ročník Stimax cupu je za námi

Poslední závod v seriálu Stimax cupu proběhl na městském stadionu v Chomutově na konci září. Oproti minulým kolům jsme se malinko rozrostli a na tento závod jsme přihlásili celkem 5 závodníků. 2 v kategorii starších žáku, 1 dorostence v kategorii 13-16 let a 1 muž a jedna žena v kategorii 17 – 100 let.

Po velmi dlouhém čekání na svoji kategorii se z našeho sboru jako první na start postavil David Ch. Pokus měl hezky rozběhnutý a s časem 17,09 protnul časomíru. Bohužel bez zapojené proudnice, a tak to byl pokus neplatný. Druhý pokus se zastavil v čase 19,57s a David skončil na 60. místě. V té samé kategorii nastoupil na svůj první pokus i Filip H. Bohužel i Filip měl smůlu a zamotala se mu hadice do kladiny. První pokus tak ukončil s časem 36,75s. Druhým pokusem přišlo výrazné zlepšení a čas 21,62s stačil na konečné 66. místo.

V kategorii dorostu se Kubův první pokus zastavil v čase 22,31s, ale bohužel tento pokus byl neplatný – došlo k rozpojení hadic. Druhý poks byl horší a Kuba se s výsledným časem zařadil na 25. místo ve své kategorii.

Následovala kategorie žen, kde nás reprezentovala Maruška Š. Ta svůj první pokus zaběhla v čase 21,89s. Druhým pokusem přišlo mírné zlepšení, ale zároveň vytvoření svého osobního maxima. Čas 21,81s stačil v celkovém pořadí na 25. místo

Jako poslední se na start postavil v kategorii mužů Honza Ž. První pokus se zastavil v čase 27,62s, druhý přesně o 2 vteřinky méně v čase 25,62s. Tento čas Honzu posunul na 33. místo.

V úplně celkovém hodnocení celého seriálu (počítají se alespoň 3 odběhnuté závody ze 4) se Honza umístil na 27. místě a Maruška Š. na 25. místě.

 

Jelikož byl tento ročník pro naše závodníky prvním ročníkem, bereme každý jednotlivý závod jako velkou zkušenost do dalších let. Poznali jsme mnoho nových tváří a nabrali jsme plno zkušeností. Věříme, že v dalším ročníku se zase posuneme o kousek výše.