🏆 Z Měrunic přípravka odváží stříbro, mladší 5. místo

Jen 2 soutěže stačily našim mladým hasičům k tomu, aby získali své první medaile a „bednu“.

V neděli 19.5. jsme vyrazili na soutěž do Měrunic. Tuto soutěž jsme původně neměli vůbec v plánu a nebyli jsme ani přihlášení, ale den před soutěží nás oslovili hasiči z Měrunic, jestli bychom nepřijeli. Po telefonické domluvě s rodiči jsme nakonec měli téměř stejné složení jako v Modlanech a do Měrunic jsme přijeli s jedním družstvem přípravky a jedním družstvem mladších.

Nejprve běžela kategorie přípravek, následně mladší a jako poslední vybíhali starší. Naše přípravka startovala jako 3tí, ale po technické závadě na mašině ze strany pořadatele, Modlany (startovaly 1.) svůj pokus opakovaly. Startovní pořadí se tedy mírně změnilo a po dokončení pokusu se naše přípravka zařadila na první místo s časem 24,78s (pravý terč 24,27s) a my napjatě čekali na ostatní družstva. Nakonec nás překonalo pouze družstvo z Obrnic a tak jsme mohli slavit svůj první pohár a stříbrné medaile.

Po doběhnutí přípravek přišla na řadu kategorie mladších. Naši vybíhali na 5. místě, které jim v celkové součtu i zůstalo. Proudaři našeho týmu byli ale velmi vyrovnaní, když levý terč byl sražen v čase 27,35s a pravý v čase 27,31s.