🏆 1. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH a slavnostní předávání vozidel

O víkendu 22. a 23. června pořádal náš nově založený sbor svojí první soutěž pro mladé hasiče. V sobotu navečer přijeli týmy z Lán (středočeský kraj) a z Chabařovic a strávili s námi povedený večer, který jsme zakončili stezkou odvahy. Druhý den pak byla pro mladé hasiče od 10:00 připravena soutěž v požárním útoku podle pravidel hry Plamen. Po nástupu všech družstev a poradě vedoucích nejprve běžela přípravka, následovala kategorie mladších, starších a po úpravě dráhy dorost (dorost běžel na krátké 10m hadice, ale na 2,5m dlouhé savice). Po celou dobu soutěže nám vypomáhali s dodávkou vody hasiči Hrob, za což jim moc děkujeme.

Jednotlivé výsledky budou brzy doplněny.

Po ukončení soutěže následovala cca hodinová pauza a přípravy před slavnostním předáváním našich nových vozidel DA Renault Master (pořízený městem Košťany v roce 2018) a CAS 20 Scania (pořízeným za přispění Fondu zábrany škod, Ústeckého kraje a města Košťany v roce 2019).

Slavnostní předávání bylo zahájeno tanečním vystoupením mladých hasičů, po kterém následoval nástup jednotky a příjezd vozidel. Po úvodním slovu starosty města Tomáše Svády proběhlo oficiální předání „klíčů“ od vozidel. Následně si vzal slovo ředitel HZS Ústeckého kraje, územního odboru Teplice pan plk. Ing. Adlof Langer a zástupce dodavatelské firmy THT Polička pan Martin Baláš. Po proslovech byly naše vozidla pokřtěny knězem. Po krátké pauze byl předveden útok mladých hasičů na hořící domeček a pro velký úspěch jsme dětem zapálili domeček ještě jednou. Po druhém uhašení domečku děti „pokřtili“ svého vedoucího a následně se strhla vodní bitva mezi dětmi a výjezdovou jednotkou

Napsat komentář