Mládež SDH Košťany a Střelná v roce 2019

Zahájení činnosti mládeže našeho nového sboru se datuje k 3.5.2019, kdy byla svolána zahajovací schůzka mladých hasičů. Od té doby jsme nelenili a během roku jsme se zúčastnili celkem 8mi různých soutěží.

Hned v květnu (18.) jsme jeli na svou historicky první soutěž v požárním útoku do Modlan, kde přípravka obsadila 6. místo a mladší 11. místo. Druhý den jsme vyrazili do Měrunic, kde byl opět požární útok. Zde přípravka vybojovala stříbro a mladší 5. místo. O týden později pak SDH Osek připravil další soutěž v útoku. Zde přípravka byla šestá, mladší sedmí a dorost odjížděl se stříbrnými medailemi. 15. června jsme pak jeli do Srbic, kam jsme (stejně jako v Oseku) přihlásili 3 družstva. Přípravka skončila na 8. místě, mladší na 13. místě a dorost opět odvážel stříbro. Následující soutěž byla soutěží domácí, zde naše přípravka ukončila své snažení na 5.místě, mladší také na 5. místě a dorost potřetí za sebou byl stříbrný. Tím sezona 2018/2019 byla u konce.

Následovala sezona nová, kde jsme v září vyrazili do Oseka s přípravkou na soutěž Tondův Soptík. Zde jsme měli jednoho závodníka těsně pod TOP 10 kvůli horšímu času, druhý závodník o jeden trestný bod za ním. Říjen tradičně patří brannému závodu v Unčíně, kam jsme přihlásili 3 družstva. Všechna družstva si odvezli 2. místa. Poslední závod v roce byla Modlanská vařečka. Tuto soutěž jsme těsně vyhráli a odvezli jsme si své historicky první zlato.

Z 8mi soutěží jsme si tedy odváželi 1x 13. místo, 1x 11.místo, 1x 8. místo, 1x 6. místo, 3x 5. místo, 7x 2. místo a 1x 1. místo.

Nejezdili jsme však pouze po soutěžích, ale během tréninků jsme se podívali v rámci otevřených dveří na stanici profesionálních hasičů v Teplicích a poté i na stanici v Duchcově. V prosinci jsme pak pořádali mikulášskou nadílku a konec roku jsme ukončili vánoční besídkou.

 

Napsat komentář