„Staň se hasičem“

V sobotu 8.8. od 16h naši hasiči ve spolupráci s Restaurací u Pramene pořádali akci pro děti i dospělé – Staň se hasičem. Program byl nabitý – připravena byla ukázka techniky, malování na obličej, soutěžní dráha pro děti i překvapení od hasičů.

Po celou dobu se děti i dospělí mohli podívat na techniku, kterou má naše jednotka k dispozici – CAS 20 Scania, DA Renault Master a DA Ford Tranzit. Zájem byl poměrně velký a dotazy na různé vybavení i na samotná vozidla pak hasiči s radostí odpovídali. A to nejen dětem, ale i dospělým. Všichni si pak mohli vyzkoušet přilby, zásahové obleky a různé vybavení hasičů.

Po ukázce techniky si vedoucí mládeže připravili pro děti překážkovou dráhu, která se běžela na čas. Nejprve děti museli tenisákem shodit 3 kužele (na 3 pokusy), dále přeskákat překážky, vylézt na skluzavku a sklouznout se dolů, slalom s fotbalovým míčem kolem kuželů a nakonec spojit hadici s rozdělovačem a proudnicí a natáhnout do cíle. Po absolvování této trati dostal každý osvědčení mladého hasiče a drobnou sladkost. Nakonec byli vyhlášeni 3 nejlepší, kteří dostali ještě něco malého na zub.

Následovalo překvapení od hasičů, které děti s radostí uvítali. Tímto překvapením nebylo nic jiného, než dětmi velmi oblíbená pěna. V té se vyřádili nejen děti, ale i někteří dospělí.

Napsat komentář