Ford Tranzit – DA – L1Z

Poslední červnový den letošního roku převzali hasiči v Košťanech nový dopravní automobil Ford Tranzit. Město Košťany ho za podpory Ministerstva pro místní rozvoj pořídilo pro evakuaci osob a přepravu členů JSDH na místo zásahu a přepravu osob při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Vozidlo dodala firma Auto Vesta Corson s.r.o.

Devítimístný Ford Transit je poháněn vznětovým motorem o obsahu 1 995 cm3 o výkonu 125 kW s manuální 6ti stupňovou převodovkou. Je vybaven klimatizací a v druhé řadě sedadel je umístěno nezávislé topení.

V přední části je ve vozidle nad velitelem umístěn digitální terminál pro komunikaci s krajským operačním a informačním střediskem, pod sedadlem velitele jsou pak umístěny 2 ruční radiostanice HYT TC-700p  a 2 přenosné LED svítilny Streamlight s dobíjecími úchyty.

Ve výbavě vozidla se dále nachází 2 přenosné pracovní světlomety s magnetickým úchytem, 2 hasicí přístroje (práškový a CO2 – sněhový), variabilní ruční vyprošťovací nástroj, lékárnička pro požární automobily typu III, lékařské rukavice a vytyčovací páska.

Po boku i v zadní části vozidla jsou umístěny LED světla, která umožňují osvětlení vozidla. V zadní části je dále umístěna oranžová světelná rampa. Po obou bocích vozu jsou umístěny 12V zásuvky na připojení pracovních světlometů, popř. jiných elektronických zařízení.

Vozidlo je tak třetím zbrusu novým automobilem ve výbavě JSDH Košťany v posledních 3 letech. Před ním byl v roce 2017 městem Košťany zakoupen DA – L1T Renault Master (zařazen do výjezdu v červnu 2018 po úpravě vnitřních prostor) a následně v roce 2019 město Košťany pořídilo novou CAS 20 Scania (financována z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, Ústeckým krajem a městem Košťany)